Beton Kurutma Blog Kategorileri

Kiralık Ozonlama ve Fan Cihazları

Kayıtlı Sayfa Yazısı Yok
Beton Kurutma Sayfa Yazıları
 • 50 kw Elektrikli Isıtıcı
  Yüksek performansını ve kaliteli hizmetin göstergesi olarak karşımıza çıkan elektrikli ısıtıcı 50 kw çok geniş sayılacak iç hacme sahip olan bölgelerde ve kapalı mekânlar.
 • 30 kw Elektrikli Isıtıcı
  Geniş hangarlarda sahip olan veya iç hacmi büyük olan çok sayıda işletme ve sanayi kuruluşu için bu teknoloji hem ısıtıcı hem dönemden arındırıcı bir teknoloji olarak ken.
 • 25 kw Elektrikli Isıtıcı
  Bu konuda teknolojiden faydalanmak ve problemi çözmek isteyen insanların 25 kw elektrikli ısıtıcı kiralama girişimi en kaliteli cihazımı kur koşullarda elde etmek için ge.
 • 15 kw Elektrikli Isıtıcı
  Burada etkili bir sistem ve kaliteli bir cihaz teknolojisi olarak karşımıza çıkan elektrikli ısıtıcı 15 kw enerji miktarı ile birlikte gerçekten insanların memnuniyetine .
 • 10 kw Elektrikli Isıtıcı
  Günümüzde bu alanda inşaat sektörünün gelişimi destekleyen çok sayıda firma 10 kw elektrikli ısıtıcı kiralama girişimi ile birlikte insanlara ve işletmelere gereken deste.
Beton Kurutma Yazıları
 • Şap nemi kurutma işini gerçekleştirirken sağlıklı bir kurutma yapılabilmesi için kullanılması zorunlu olan şap kurutma cihazlarının satış ve kiralamasını yapan firmamız aracılığı ile bizden temin edeb.
 • Gerek cihaz temini öncesinde, sırasında ve sonrasında kısacası her adımda yanınızda olarak kurutma işleminizi sorunsuz bir şekilde tamamlanması için müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet verm.
 • Epoksi pek çok endüstriyel sektörü alanında kullanılıyor. Aynı zamanda firmalar ve bireysel yapılarda yine epoksi zemin ayrıcalıklarının önemli bir fırsat yarattığını daha yakından gözlemlemek mümkün..
 • Beton Yüzeylere Epoksi Kaplama işlemi sonrası için kurutma uygulaması için tavsiye edebileceğimiz epoksi kaplama sonrası epoksi kurutma yapan firma olarak Nemtek Epoksi nem kurutma firması olacaktır..
 • Sıva nem kurutmanın faydası konusuna ekleme yapacağımız bir başka fayda ise binanın özellikle dış etken olarak adlandırdığımız yağmur, kar, fırtına, tipi vb. zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılığı.
Beton Kurutma Hizmet Yazıları
 • Edirne beton nem alma kurutma firması olarak sadece inşa halindeki binalarda değil aynı zamanda inşası tamamlanmış ve yaşam alanı olarak kullanımına başlanmış olan binalarda da hizmet vermekteyiz..
 • Beton nem kurutma işlemi betonlar üzerinde uygulanmaktadır. Yaz ve kış aylarında betonların soğuk ve aşırı sıcak havadan kaptıkları nem ve rutubet kalıcı yöntemlerle ortadan kaldırılmaktadır..
 • Firmamız ile bağlantıya geçtiğinizde ne kadar genişlikte bir alanda rutubet kurutma işlemi yapacağınızı belirtmeniz rutubetin hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurutulmasında önemli bir bilgi olacaktır..
 • Ticareti ve gerekli ihtiyaç karşılama pozisyonunu en iyi şekilde gözden geçirmiş firmaların, çözüm noktasında da insanlar için gerçekten güven yaratan önemli ayrıcalıkları dikkat çekmektedir..
 • İstanbul parke nem alma kurutma firması ile en kısa âmânda iletişim kurmak gerekir. Özellikle de zemin bölgelerindeki ıslanma problemini gidermek için uzman firmanın desteği hemen çözüm üretmektedir..
İnşaat Nem Alma Kurutma Uygulaması

NEMTEK KURUTMA / Düzenleme : 11-02-2022 / Kategori : İnşaat Kurutma Firması / Konu : 5226 Defa Okundu. /  Konuya 3 Puan verildi

İnşaat Nem Alma Kurutma Uygulaması

İnşaat Nem Alma Kurutma Uygulaması hangi alanlarda olmalı ve bu süreçte ne yapılmalı, inşaat projelerinde bazı uygulamalar nem alma ve kurutma işlemi uygulanması gerekmektedir.

Peki neden bu kadar çok, inşaat nem alma kurutma önemlidir? Çünkü inşaat yapımı hızlı hareket etmesi gereklidir.

Yani doğal kurutma süreci yeterli olmamakla beraber takviyeli olarak kurutma işlemi gereklidir.

Yoksa nem kuruması süreci uzar ve inşaat proje süresi değişir ve teslim zamanı uzar buda inşaat firmaların işine gelmez.

Çünkü müşteriye daire, bina vs. gibi inşaat alanların teslim süresi verilmekte olup bu süreci geçirmemek için hızlı takviyeli bir nem alma kurutma uygulaması gereklidir.

İnşaat yapımında bulunan belli başlı bazı kısımlar mevcut olup bunları şöyle söyleyebiliriz.

Örneğin; şap atıldıktan sonra doğal kuruma süresi yeterli olmamakla beraber şap atımı sonrasındaki işlemlere geçmek için bu süreci mutlaka inşaat nem alma cihazı ile yapılmakta olup bu kurutma süreci kısaltılmış olur.

Aynı şekilde bulunan inşaat yapımında olan beton, zemin, duvar, tavan gibi kısımlar içinde bu nem kurutma işlemi, kurutma cihazları ile yapılmalıdır.

İnşaat nem alma, ilk olarak nem alma cihazları ile nem alma kurutma cihazı ile çekilir ve bu cihaz sayesinde dışarı su oluşumu sağlanır ve dışarıya atılır.

Bu şekilde ortamdaki nem alınmış olup bir sonraki aşaması olan yani kurutma işlemine geçer.

İnşaat nem kurutma, ortamdaki nem alınmış olup yine kurutma cihazı sayesinde bulunan ortama verdiği sıcak üflemeli hava ile kurutma işlemini sağlamış olur ve istenilen nem değerine ulaşması sağlanır.

Bu işlem sadece kaba inşaat alanlarında olmamaktadır. İnşaat proje bitimi sonrasında nem alma kurutma işlemi uygulanmaktadır.

Örnek olarak bina bitiminde parke işlemi olması için mutlaka zemin nem oranı düşük olması yani istenilen oranda olması şarttır ve ona göre parkeci de kendi işini yapabilsin.

Aynı şekilde duvar yani beton kısımlarında nem oranları istenilen değerde olması gerekiyor.

Çünkü boyacı da kendi işini yapmalı yoksa ıslak, nemli, rutubetli, küflü alanda bu tür uygulamalar yapılamaz.

Şimdi bazılarınız ya bu yeni binada küf ve rutubet olur mu? Evet maalesef zamanında kurutma gerçekleşmez ise bu gibi sorunlar daha inşaat aşamasında bile, olmakta olup sonrası daha çok külfet ve maliyet getirmektedir.

Bu gibi sorunlar yaşamamak adına zamanında nem alma kurutma uygulaması yapılmalıdır.

Her nem alma işlemi için cihaz satın almanız gerekmiyor. Firmamızdan kiralık inşaat nem alma cihazı temin edebilirsiniz.

Kiralama bedelleri günlük olarak uygulanmakta olan alan veya bölümler için ekibimizden keşif isteğinde bulunarak gerekli olan kurutma cihazı miktarı ve kiralanan gün hesaplanır ya da kurutma garantili nem alma kurutma uygulaması yapılır.

İnşaat nem alma Kurutma uygulaması garantili uygulamalarda, günlük fiyatlandırma yapılmaz takribi bir fiyatlandırma üzerinden gün baz almadan teklifi sunulur.

Faydalı Bilgiler

İnşaat Nem Alma Kurutma Önemli mi?

Peki neden bu kadar çok, inşaat nem alma kurutma önemlidir? Çünkü inşaat yapımı hızlı hareket etmesi gereklidir. Yani doğal kurutma süreci yeterli olmamakla beraber takviyeli olarak kurutma işlemi gereklidir. Yoksa nem kuruması süreci uzar ve inşaat proje süresi değişir ve teslim zamanı uzar buda inşaat firmaların işine gelmez.

İnşaat Nem Alma Kurutma Uygulaması Gerekli mi?

İnşaat Nem Alma Kurutma Uygulaması hangi alanlarda olmalı ve bu süreçte ne yapılmalı, inşaat projelerinde bazı uygulamalar nem alma ve kurutma işlemi uygulanması gerekmektedir.

Yeni Bina da Küf ve rutubet Olur mu?

Şimdi bazılarınız ya bu yeni binada küf ve rutubet olur mu? Evet maalesef zamanında kurutma gerçekleşmez ise bu gibi sorunlar daha inşaat aşamasında bile, olmakta olup sonrası daha çok külfet ve maliyet getirmektedir.


Sonraki Sayfa :

Nem Alıcı »
( Toplam Oy : 122 ) ( Oyveren : 40 ) ( ortalama : 75 )
 • Bizimle Bağlantıda Kalın :
 • İnşaat Nem Alma Kurutma Uygulaması hangi alanlarda olmalı ve bu süreçte ne yapılmalı, inşaat projelerinde bazı uygulamalar nem alma ve kurutma işlemi uygulanır.">
 • nemtek Nem Kurutma