Beton Kurutma Blog Kategorileri
Beton Kurutma Sayfa Yazıları
 • 50 kw Elektrikli Isıtıcı
  Yüksek performansını ve kaliteli hizmetin göstergesi olarak karşımıza çıkan elektrikli ısıtıcı 50 kw çok geniş sayılacak iç hacme sahip olan bölgelerde ve kapalı mekânlar.
 • 30 kw Elektrikli Isıtıcı
  Geniş hangarlarda sahip olan veya iç hacmi büyük olan çok sayıda işletme ve sanayi kuruluşu için bu teknoloji hem ısıtıcı hem dönemden arındırıcı bir teknoloji olarak ken.
 • 25 kw Elektrikli Isıtıcı
  Bu konuda teknolojiden faydalanmak ve problemi çözmek isteyen insanların 25 kw elektrikli ısıtıcı kiralama girişimi en kaliteli cihazımı kur koşullarda elde etmek için ge.
 • 15 kw Elektrikli Isıtıcı
  Burada etkili bir sistem ve kaliteli bir cihaz teknolojisi olarak karşımıza çıkan elektrikli ısıtıcı 15 kw enerji miktarı ile birlikte gerçekten insanların memnuniyetine .
 • 10 kw Elektrikli Isıtıcı
  Günümüzde bu alanda inşaat sektörünün gelişimi destekleyen çok sayıda firma 10 kw elektrikli ısıtıcı kiralama girişimi ile birlikte insanlara ve işletmelere gereken deste.
Beton Kurutma Yazıları
 • Beton nem kurutma cihazı kiralama firması olarak nem cihazı kiralamasını yapmakla birlikte istenildiği takdirde gerekli personel takviyesini yaparak sorununuzu daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturma.
 • Beton kurutma cihazı Kiralık sayesinde beton üzerinde beton atım işlemi sonrasında kalan ıslaklık çok kısa süreler içerisinde kurutulabilmekte ve bu durum inşaat sektörünün daha hızlı çalışmasını sağ.
 • Ancak depoya bağlanacak bir tahliye hortumu ile depoda biriken yoğunlaşmış nem dışarı atılmakta ve depo dolmayacağı cihaz saatler boyu performansından en küçük bir eksilme yaşamadan çalışabilmektedir..
 • Şantiye Nem Kurutma, genel anlamda şantiye nem kurutma hizmeti olarak karşımıza çıkmış bu mükemmel hizmet, pek çok inşaat firmasının başarılı projeler için bir gereksinim ortaya koymaktadır..
 • Şantiye Kurutma, Bunun için tercih edilmiş ve özenle hazırlanmış bir şantiye kurutma cihazı ile işlerinizin çok daha verimli ve sorunlar da yine olumlu bir şekilde çözüldüğünü görmek mümkün olacaktır..
Nemli Beton Nasıl Kurutulur

NEMTEK KURUTMA / Düzenleme : 09-04-2019 / Kategori : Nemli Beton Nasıl Kurutulur / Konu : 520 Defa Okundu. /  Konuya 5 Puan verildi

Nemli Beton Nasıl Kurutulur

Nemli Beton Nasıl Kurutulur nemli beton tabi ki en etkin olarak beton kurutma cihazı ile yapılmalı istenilen beton kurutma değerini doğru olarak bulmasını sağlamaktır.

Betonun kendi kendine kurumasını yani doğal kurumayı beklemek yapılabilecek en büyük yanlışların başında gelmektedir.

Beton nemi alma işini ise günümüzde kurutma cihazı adı verilen bir cihaz yardımıyla çok kısa sürede ve zahmetsizce yapılabilmektedir.

Firmamız beton kurutma cihazlarını kiralamakta olup, beton kurutma cihazı adresinize kadar getirilmekte ve gerekli kullanım bilgileri ile püf noktaları verilmektedir.

İnşaat yapım aşamasında her ne kadar sudan faydalanılıyor olsa da ilerleyen dönemlerde yani beton tamamen formunu bulduğunda su kesinlikle istenmeyen bir materyal olarak dikkat çekmektedir.

Betonun formunu bulmasının ardından su ile birleşmesi betonda ıslaklıklar meydana gelmesine ve betonun içinde bulunduğu durumu etkilemesine sebep olmaktadır.

Bu sebeple betonda bir ıslaklık ve nemlenme fark edildiği anda hemen önlem alınmalı ve görmemezlikten gelinmemelidir.

Bu durum betonun işlevini yerine getirebilmesi ve beton üzerine uygulanacak olan uygulamaların işlevlerinin sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için son derece önemlidir.

Beton nemi kurutma işleminde kurutma cihazı dışında farklı yöntemlerin kullanılması betona zarar vermesinin yanı sıra tamamen zaman kaybı olacak ve yapılacak pek çok işin geç yapılmasına ve dolayısıyla inşaatın teslim tarihinin uzamasına sebep olacaktır.

Beton sadece inşaat halinde nemlenmemektedir. Beton yapım aşamasında tam anlamıyla iyi kurutulmadan üzerine uygulanan materyaller yüzünden de nemlenme yapabilmektedir.

Ya da dış etkenler dediğimiz aşırı yağmur, kar ve tipiye maruz kalan betonarme yapılar zamanla nemlenme ve ileri düzeyinde ise rutubetlenme sorunları ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Bu tarz bir durum ile karşılaşıldığında öncelikle sorunun nereden kaynaklandığı bulunmalı ve sonrasında bu sorun çözüme kavuşturulmalıdır.

Bu sorunun çözüme kavuşturulmasının ardından nemlenme olayının yaşandığı alan kurutma cihazı ile sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kurutulmalı sonrasında ise kurutulan alan tamamen kazınarak yeniden sıva ve beton atma işlemleri yapılmalıdır.

Bu işlemlerin ardından kurutma cihazı ile çok daha kontrollü ve seri bir şekilde yeni atılan beton ve sıva kurutulmalıdır.

Nemli beton nasıl kurutulur sorusuna verilebilecek en iyi cevap tartışmasız olarak kurutma cihazı ile kurutulur olmalıdır.

Kurutma cihazı yardımı ile kurutulmayan betonarme yapılar ilk başta kurumuş olarak gözlemlenmekte olsa da zamanla betonun kurumadığı ortaya çıkmakta ve yaşanan en küçük bir sorunda bile nemlenme ve rutubetlenme sorunları ortaya çıkmaktadır.

Kurutma cihazının konumlandırıldığı alan kurutma işlemi yapılırken son derece önem teşkil etmektedir.

Doğru alanda doğru yerde ve doğru şekilde konumlandırılmamış olan kurutma cihazlarından tam anlamıyla randıman alabilmek mümkün olmamaktadır.

100 metre uzaklıktan bile üstün üfleme gücünü verebilme kapasitesine sahip olan kurutma cihazı beton atma işleminin hemen ardından vakit kaybedilmeden betonarme yapıya uygulanmalı ve kurutma işlemi hemen yapılmalıdır.

Nemli beton kurutma cihazı son derece güvenli olup her türlü inşaat ve hava koşulunda çalışabilir şekilde tasarlandığından dolayı rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Ayrıca yüksek alanlarda yapılacak olan nem kurutma çalışmaları için taşınabilir özelliği ile de tercih edilebilecek bir cihaz olarak dikkat çekmektedir.

Nemli beton nasıl kurutulur sorusuna verilecek tek cevap olan kurutma cihazı kullanımı için firmamız ile bağlantıya geçmeniz, kurutma yapacağınız alanının büyüklüğü ve adresinizi vermeniz yeterli olacak ve kurutma işleminiz tahmin ettiğiniz süreçten çok daha kısa süre içerisinde kurutma işleminiz gerçekleştirilecektir.

Nemli Beton Nasıl Kurutulur


Sonraki Sayfa :

Nem Kurutma Firması »
( Toplam Oy : 5 ) ( Oyveren : 1 ) ( ortalama : 125 )
 • Bizimle Bağlantıda Kalın :
 • Nemli Beton Nasıl Kurutulur nemli beton tabi ki en etkin olarak beton kurutma cihazı ile yapılmalı istenilen beton kurutma değerini doğru olarak bulması sağlar">
 • nemtek Nem Kurutma