Geri Anasayfa

Masaüstüne Dön

İnşaat Nem Alma Kurutma Uygulaması

İnşaat Nem Alma Kurutma Uygulaması

İnşaat Nem Alma Kurutma Uygulaması hangi alanlarda olmalı ve bu süreçte ne yapılmalı, inşaat projelerinde bazı uygulamalar nem alma ve kurutma işlemi uygulanması gerekmektedir.

Peki neden bu kadar çok, inşaat nem alma kurutma önemlidir? Çünkü inşaat yapımı hızlı hareket etmesi gereklidir.

Yani doğal kurutma süreci yeterli olmamakla beraber takviyeli olarak kurutma işlemi gereklidir.

Yoksa nem kuruması süreci uzar ve inşaat proje süresi değişir ve teslim zamanı uzar buda inşaat firmaların işine gelmez.

Çünkü müşteriye daire, bina vs. gibi inşaat alanların teslim süresi verilmekte olup bu süreci geçirmemek için hızlı takviyeli bir nem alma kurutma uygulaması gereklidir.

İnşaat yapımında bulunan belli başlı bazı kısımlar mevcut olup bunları şöyle söyleyebiliriz.

Örneğin; şap atıldıktan sonra doğal kuruma süresi yeterli olmamakla beraber şap atımı sonrasındaki işlemlere geçmek için bu süreci mutlaka inşaat nem alma cihazı ile yapılmakta olup bu kurutma süreci kısaltılmış olur.

Aynı şekilde bulunan inşaat yapımında olan beton, zemin, duvar, tavan gibi kısımlar içinde bu nem kurutma işlemi, kurutma cihazları ile yapılmalıdır.

İnşaat nem alma, ilk olarak nem alma cihazları ile nem alma kurutma cihazı ile çekilir ve bu cihaz sayesinde dışarı su oluşumu sağlanır ve dışarıya atılır.

Bu şekilde ortamdaki nem alınmış olup bir sonraki aşaması olan yani kurutma işlemine geçer.

İnşaat nem kurutma, ortamdaki nem alınmış olup yine kurutma cihazı sayesinde bulunan ortama verdiği sıcak üflemeli hava ile kurutma işlemini sağlamış olur ve istenilen nem değerine ulaşması sağlanır.

Bu işlem sadece kaba inşaat alanlarında olmamaktadır. İnşaat proje bitimi sonrasında nem alma kurutma işlemi uygulanmaktadır.

Örnek olarak bina bitiminde parke işlemi olması için mutlaka zemin nem oranı düşük olması yani istenilen oranda olması şarttır ve ona göre parkeci de kendi işini yapabilsin.

Aynı şekilde duvar yani beton kısımlarında nem oranları istenilen değerde olması gerekiyor.

Çünkü boyacı da kendi işini yapmalı yoksa ıslak, nemli, rutubetli, küflü alanda bu tür uygulamalar yapılamaz.

Şimdi bazılarınız ya bu yeni binada küf ve rutubet olur mu? Evet maalesef zamanında kurutma gerçekleşmez ise bu gibi sorunlar daha inşaat aşamasında bile, olmakta olup sonrası daha çok külfet ve maliyet getirmektedir.

Bu gibi sorunlar yaşamamak adına zamanında nem alma kurutma uygulaması yapılmalıdır.

Her nem alma işlemi için cihaz satın almanız gerekmiyor. Firmamızdan kiralık inşaat nem alma cihazı temin edebilirsiniz.

Kiralama bedelleri günlük olarak uygulanmakta olan alan veya bölümler için ekibimizden keşif isteğinde bulunarak gerekli olan kurutma cihazı miktarı ve kiralanan gün hesaplanır ya da kurutma garantili nem alma kurutma uygulaması yapılır.

İnşaat nem alma Kurutma uygulaması garantili uygulamalarda, günlük fiyatlandırma yapılmaz takribi bir fiyatlandırma üzerinden gün baz almadan teklifi sunulur.

Yazı Tarihi : 11 02 2022 Eklenmiştir
Yazı Hiti: " 6444 "  Defa Okunmuştur.

Bize Ulaşın