Geri Anasayfa

Masaüstüne Dön

Sıva Nem Alma

Sıva Nem Alma

Sıva Nem Alma işlerinizi üstün teknolojiye sahip kiralık nem alma cihazları ile kısa sürede yapmakta ve nem alma cihazı ile küf, rutubet ve nemden kurtarıyoruz.

Sıva nemi alma aslında çok kolay bir iş olmakla birlikte ihmal edildiğinde sonuçları oldukça kötü olmaktadır.

Sıvanın nemlenmesi binanın dış görünüşünü bozduğu gibi sağlıklı bir şekilde binanın ayakta kalabilmesine de engel olmaktadır.

İnşaat yapımı sırasında sıva işlemi yapıldıktan sonra eski yöntemler ile kurutulmaya çalışılmakta ve bu eski yöntemleri uygulayabilmek için inşaatlar genelde yaz aylarında yapılmaktadır.

Yaz aylarında havaların sıcak olmasından dolayı güneşten yararlanılmakta ve sıvanın kurutulma işlemi güneş ısısı ile gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır.

Ancak bu yöntem sıva kurutulması için son derece sağlıksız bir yöntemdir. Çünkü sıva yapılan alanın tamamının aynı derecede güneş ısısı alması mümkün olmayabilmektedir.

Bu yüzden sıva yapılan alanın tamamı aynı anda kurumamakta dolayısıyla bazı alanlar yaş kalmaktadır.

Sıvada bazı alanların yaş kalması zamanla sıvanın uygulandığı duvarın nemlenme sorunu ile karşı karşıya kalmasına sebep olmaktadır.

Bu nemlenme zaman içerisinde bina içerisinde bulunan yalıtım malzemesinin de bozulmasına sebep olmakta ve bina dış etkenlere karşı savunmasız kalmaktadır.

Sıva kurutmanın en kolay, en hızlı ve en sağlıklı olanı kurutma cihazı ile yapılandır.

Kurutma cihazı yüksek üfleme gücü ile alanın büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte mümkün olan en kısa sürede sıvayı ve ıslaklıktan dolayı oluşan nemi kurutmaktadır.

Sıva nem alma cihazı kullanım açısından oldukça kolay olmakla birlikte pek çok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.

Taşınabilir olmasıyla oldukça kullanışlı olmasının yanı sıra çalışmak için kullandığı enerjiyi son damlasına kadar ısı enerjisine çevirebilmesiyle oldukça ekonomik bir cihazdır.

Cihazımız sadece sıva kurutma işlemini gerçekleştirmekle kalmamakta aynı zamanda evlerinizde, işyerlerinizde karşılaşabileceğiniz nem alma sorunlarında da en büyük yardımcınız olmaktadır.

Nemlenmenin belirtileri olağan dışı duvarlarda hissedilen ıslaklık ve oluşan kabarcıklardır. Sonrasında bu ıslaklık duvarda görsel anlamda kendisini iyiden iyiye hissettirmekte ve görüntü bozukluklarına neden olmaktadır.

Görüntü bozukluklarına bağlı olarak da kötü bir koku nem almış alanı sarmaktadır. Çoğu apartman ve işyeri sakini bu kötü koku ortaya çıktıktan sonra nemlenmiş alana müdahale etmektedir. Ancak bu doğru bilinen bir yanlıştır.

Nemlenme ilk belirtileri gösterdiği anda yani ıslaklık ve kabarcık görüldüğü anda bu durumun nerden kaynaklandığının tespitinin yapılması ve tespit sonrasında gerekli önlemler alındıktan sonra sıva nemi alma cihazı ile kurutulması hem sağlıklı bir kurutma işlemi olacaktır

Hem de bir daha nemlenme olasılığı oldukça düşecektir.

Sıva nem alma özellikle yenileme çalışmalarında çok daha hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü tadilat yapılan alanın yeniden sıvanması demek sıvanın altında bulunan beton ve yalıtım malzemelerinin açıkta kalması ve her türlü dış etkene maruz duruma gelmiş olmasıdır.

Bu sebeple yenileme çalışmalarında sıva uygulanan alanın hızlı bir şekilde kurutulması gerekmektedir.

Sıva nem alma firması olarak pazarlamasını yaptığımız kurutma cihazlarımızı satın alabileceğiniz gibi dönemsel çalışmalarınız için kiralama yöntemini kullanabilirsiniz.

Her iki şekilde de cihaz istediğiniz adrese tarafımızca getirilecek ve cihazın nasıl kullanılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Ayrıca cihaz teslimi için gelen teknik personellerimiz tarafından cihazdan maksimum verim alabilmek için neler yapmanız gerektiği konusunda ipuçlarını verecektir.

Sıva nem alma işlemleriniz için vakit kaybetmeden firmamız ile irtibata geçerek bir an önce başlamanız binanızın sağlıklı bir şekilde işlevini korumasına yardımcı olacağı gibi nemin ilerlemesine engel olacak çalışmaları da beraberinde yapmakta ve bir daha nem alma sorunu ile karşılaşmamanızı sağlayacaktır.

#sıvanemalma #sıvanemalmakurutma #sıvanemalmacihazı #sıvanemkurutmacihazı

Yazı Tarihi : 21 03 2022 Eklenmiştir
Yazı Hiti: " 5527 "  Defa Okunmuştur.

Bize Ulaşın