Beton Kurutma Sayfa Yazıları
 • 50 kw Elektrikli Isıtıcı
  Yüksek performansını ve kaliteli hizmetin göstergesi olarak karşımıza çıkan elektrikli ısıtıcı 50 kw çok geniş sayılacak iç hacme sahip olan bölgelerde ve kapalı mekânlar.
 • 30 kw Elektrikli Isıtıcı
  Geniş hangarlarda sahip olan veya iç hacmi büyük olan çok sayıda işletme ve sanayi kuruluşu için bu teknoloji hem ısıtıcı hem dönemden arındırıcı bir teknoloji olarak ken.
 • 25 kw Elektrikli Isıtıcı
  Bu konuda teknolojiden faydalanmak ve problemi çözmek isteyen insanların 25 kw elektrikli ısıtıcı kiralama girişimi en kaliteli cihazımı kur koşullarda elde etmek için ge.
 • 15 kw Elektrikli Isıtıcı
  Burada etkili bir sistem ve kaliteli bir cihaz teknolojisi olarak karşımıza çıkan elektrikli ısıtıcı 15 kw enerji miktarı ile birlikte gerçekten insanların memnuniyetine .
 • 10 kw Elektrikli Isıtıcı
  Günümüzde bu alanda inşaat sektörünün gelişimi destekleyen çok sayıda firma 10 kw elektrikli ısıtıcı kiralama girişimi ile birlikte insanlara ve işletmelere gereken deste.
Beton Kurutma Hizmet Yazıları
 • Edirne beton nem alma kurutma firması olarak sadece inşa halindeki binalarda değil aynı zamanda inşası tamamlanmış ve yaşam alanı olarak kullanımına başlanmış olan binalarda da hizmet vermekteyiz..
 • Beton nem kurutma işlemi betonlar üzerinde uygulanmaktadır. Yaz ve kış aylarında betonların soğuk ve aşırı sıcak havadan kaptıkları nem ve rutubet kalıcı yöntemlerle ortadan kaldırılmaktadır..
 • Firmamız ile bağlantıya geçtiğinizde ne kadar genişlikte bir alanda rutubet kurutma işlemi yapacağınızı belirtmeniz rutubetin hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurutulmasında önemli bir bilgi olacaktır..
 • Ticareti ve gerekli ihtiyaç karşılama pozisyonunu en iyi şekilde gözden geçirmiş firmaların, çözüm noktasında da insanlar için gerçekten güven yaratan önemli ayrıcalıkları dikkat çekmektedir..
 • İstanbul parke nem alma kurutma firması ile en kısa âmânda iletişim kurmak gerekir. Özellikle de zemin bölgelerindeki ıslanma problemini gidermek için uzman firmanın desteği hemen çözüm üretmektedir..
Beton Kurutma Blog Yazıları
 • Modern teknolojinin sağladığı gelişmeler neticesinde küf nasıl önlenir sorusuna cevap kolay bulunmakta ve rutubet ile etkili bir mücadelenin sağlanmasıyla küf ve küflenmenin de önüne geçilmiş olmaktad.
 • İnşaat nem alma makinası üstün teknoloji ile donatılmış olduğundan dolayı saatler içerisinde ortamda bulunan nemi yok edip ortamda bulunması gereken nemi dengeleyerek daha yaşanılabilir bir ortam yara.
 • Elektrik ve mazotla çalışan nem alıcı cihazı ortamdaki havayı filtreliyor emiyor ve içeride oluşturmuş olduğu soğuk hava bölmesinde havayı yoğunlaştırıyor. Yoğunlaşan hava ise cihazın su haznesinde..
 • Nem alıcı kiralama firması olarak dilerseniz ofisinizde ya da dilerseniz evinizde oturma odanızda veya çocuk odanızda sağlıkla kullanabileceğiniz nem alma cihaz.
 • Beton nem alma kurutma firması Gebze başta olmak üzere Kartepe, Kandıra, Karamürsel, Dilovası, Derince ve Çayırova ilçelerinde de beton rutubet ve nem kurutma firması olarak hizmeti vermekteyiz..
Sıva Kurutmanın Yararları

Ekleyen : Nemtek Kurutma  / Ekleme Tarihi : 21-03-2022  / Hit : 2188 Defa Okunmuştur.  /  Konuya 2 Puan verildi

Sıva Kurutmanın Yararları

Sıva Kurutmanın Yararları özellikle yeni yapılan inşaatlarda kendisini göstermektedir. Sıva kurutma uygulaması mutlaka sıva nem alma kurutma cihazı ile olmalı.

Yeni yapılan inşaatların zamanında teslim edilmesinde büyük rol oynayan sıva kurutma işlemi günümüzde artık sıva kurutma cihazlarından faydalanılarak kısa sürede yapılmaktadır.

Sıva kurutma inşaat sektöründe özellikle yeni bina yapımında oldukça önemli bir adımdır. Sıvanın doğru ve zamanında kurutulması hem binanın yapımının ilerlemesi hem de binanın sağlıklı olması açısından son derece önemlidir.

Eski zamanlarda yeni yapılan inşaatlar sıvanın kuruyabilmesi için genelde yaz aylarında yapılmaya başlanırdı. Sıvanın kuruyabilmesi için beklemek durumunda kalınır ve mümkün olduğunca güneşin ısısında faydalanılarak sıva kurutulurdu.

Tabii ki bu şekilde uygulanan bir yöntem ile sıvanın kuruması 4 – 5 ay gibi inanılmaz bir zaman almaktaydı. Bu durumda inşaatın tamamlanma süresini oldukça uzatmaktaydı.

Sıvanın kuruması esnasında sıvanın üzerine yapılması gereken boya, parke döşemesi vb. işler bekletilir hatta imalatlarına bile başlanılmazdı.

Çünkü havalar kötü gitmeye başlarsa inşaatın tamamen tehlikeye girme riski her zaman vardı.

Ancak günümüzde artık sıva nem kurutma işlemi bu kadar uzun beklemelere ve çeşitli eski yöntemlere gerek kalmadan yapılabilmektedir.

Tabii ki bu durumun bu hale gelmesinde ki en önemli gelişme teknolojinin gelişmesi ve gelişen teknolojinin inşaat sektörüne de yansıması sayesinde meydana gelmiştir.

Günümüzde artık sıvanın kuruması için 4 – 5 ay beklemeye gerek kalmamaktadır. Sıvanın kurutulabilmesi için üretilen kurutma cihazları sayesinde alanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösteren ancak maksimum 1 ay gibi eskiye göre oldukça kısa bir sürede kurutma işlemi gerçekleştirebilinmektedir.

Sıva nem kurutma işlemi için kullanılan kurutma cihazları sıvanın üzerinde kontrollü, hızlı ve sağlıklı bir üfleme gerçekleştirerek tüm alanın aynı zaman dilimi içerisinde fonksiyonel olarak kurumasını sağlamaktadır.

Bu işlemi yapmak için üretilmiş olan kurutma cihazları yüksek üfleme gücü ve güçlü motoru sayesinde gerektiğinde hiç çalışmasına ara vermeden saatlerce aynı performans ile üfleme gücüne sahip olarak tasarlandığından, eski zamanlarda 4 – 5 ay süren sıvanın kurutulması işlemi kurutma cihazı sayesinde maksimum 1 aya kadar indirgenmiştir.

Sıva nemi kurutma işlemi esnasında yararlanılan kurutma cihazları taşınabilir olması, yüksek üfleme gücü, fonksiyonel çalışması ve az enerji tüketmesi ile kısa sürede inşaat sektörünün aranan cihazı olmuş ve inşaatlar kurutma cihazı sayesinde beklenen ve tahmin edilen sürelerden çok daha kısa bir süre içerisinde tamamlanır hale gelmiştir.

Sıva kurutmanın faydaları içerisinde sayabileceğimiz bir diğer konu ise sıvadan sonra uygulanacak olan malzemelerin doğru bir kurutma uygulaması sayesinde daha kolay ve daha güvenli bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmeleridir.

Sıva uygulamasından sonra uygulanacak olan yalıtım, boya, duvar kâğıdı ve görsel olarak kullanılabilecek olan parke taşlarının sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmeleri için kurutma işlemini sağlıklı ve kontrollü yapılması gerekmektedir.

Kurutma işleri sağlıklı ve kontrollü bir şekilde yapılmadığı durumlarda sıvanın üzerine uygulanan ve yukarıda saymış olduğumuz yalıtım, boya, duvar kâğıdı vb. malzemeleri işlevlerini yerine getiremeyecekleri gibi özellikle boya ve duvar kâğıdı malzemelerinde kabarmalar meydana gelecek ve bu durum binanın kötü bir görüntüye sahip olmasına neden olacaktır.

Bu yüzden kurutma işlemlerini muhakkak sıva kurutma cihazı aracılığıyla yapmak gerekmektedir.

Cihaz aracılığı ile yapılan kurutma işlemi sonrasında yapılacak olan uygulamalar sağlıklı olacağı gibi, binanın ilerleyen zamanlarda nemlenme sorunu ile karşılaşmasına da engel olacaktır.

Sıva kurutmanın yararları içerisinde sayabileceğimiz pek çok konu bulunmaktadır. Ancak en önemli iki konu başlığını sizler için açıklamaya çalıştık.

Eğer inşaat sektöründe iseniz ve yeni bir bina yapma düşüncesi içerisindeyseniz sıva uygulamanızdan sonra hemen kurumasını sağlamanız yukarıda saymış olduğumuz olumsuzluklar ile karşılaşmanızı engelleyeceği gibi, yapmış olduğunuz binayı daha erken bir zaman diliminde tesliminizi de sağlamaktadır.

#sıvakurutmanınyararları #sıvakurutma #sıvanemkurutma #sıvakurutmacihazı


Önceki Sayfa :

« Tavan Nem Alma
( Toplam Oy : 22 ) ( Oyveren : 11 ) ( ortalama : 50 )
 • Bizimle Bağlantıda Kalın :
 • Sıva Kurutmanın Yararları özellikle yeni yapılan inşaatlarda kendisini göstermektedir. Sıva kurutma uygulaması mutlaka sıva nem alma kurutma cihazı ile olmalı.
 • Sıva Kurutmanın Yararları