Beton Kurutma Sayfa Yazıları
 • 50 kw Elektrikli Isıtıcı
  Yüksek performansını ve kaliteli hizmetin göstergesi olarak karşımıza çıkan elektrikli ısıtıcı 50 kw çok geniş sayılacak iç hacme sahip olan bölgelerde ve kapalı mekânlar.
 • 30 kw Elektrikli Isıtıcı
  Geniş hangarlarda sahip olan veya iç hacmi büyük olan çok sayıda işletme ve sanayi kuruluşu için bu teknoloji hem ısıtıcı hem dönemden arındırıcı bir teknoloji olarak ken.
 • 25 kw Elektrikli Isıtıcı
  Bu konuda teknolojiden faydalanmak ve problemi çözmek isteyen insanların 25 kw elektrikli ısıtıcı kiralama girişimi en kaliteli cihazımı kur koşullarda elde etmek için ge.
 • 15 kw Elektrikli Isıtıcı
  Burada etkili bir sistem ve kaliteli bir cihaz teknolojisi olarak karşımıza çıkan elektrikli ısıtıcı 15 kw enerji miktarı ile birlikte gerçekten insanların memnuniyetine .
 • 10 kw Elektrikli Isıtıcı
  Günümüzde bu alanda inşaat sektörünün gelişimi destekleyen çok sayıda firma 10 kw elektrikli ısıtıcı kiralama girişimi ile birlikte insanlara ve işletmelere gereken deste.
Beton Kurutma Hizmet Yazıları
 • İstanbul nem alma kurutma cihazı kiralama şirketi olarak cihaza ek olarak kullanabilecek yardımcı hortum veya buna benzer parçaları da bizlerden kiralama hizmetimize ek olarak temin edebilirsiniz..
 • İstanbul inşaat nem alma kurutma firması bu alanda yapılan başarılı hizmetlerle, çevreyi en zor durumda olanları destekleyerek devam ettirmiş, gece gündüz demeden destek ekibini bu yolda sürüklemeyi.
 • Edirne beton nem alma kurutma firması olarak sadece inşa halindeki binalarda değil aynı zamanda inşası tamamlanmış ve yaşam alanı olarak kullanımına başlanmış olan binalarda da hizmet vermekteyiz..
 • Beton nem kurutma işlemi betonlar üzerinde uygulanmaktadır. Yaz ve kış aylarında betonların soğuk ve aşırı sıcak havadan kaptıkları nem ve rutubet kalıcı yöntemlerle ortadan kaldırılmaktadır..
 • Firmamız ile bağlantıya geçtiğinizde ne kadar genişlikte bir alanda rutubet kurutma işlemi yapacağınızı belirtmeniz rutubetin hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurutulmasında önemli bir bilgi olacaktır..
Beton Kurutma Blog Yazıları
 • Kauçuk malzeme şap üzerinde herhangi bir leke ya da iz bırakmadığından kurutma cihazının şap atılan alan üzerinde rahatlıkla dolaşabilmesi için cihazın tekerlekleri kauçuk malzemeden yapılmıştır..
 • Her rutubet giderici cihazın kapasitesi birbirinden farklıdır. Mesela fabrikalardaki rutubeti gidermek için daha büyük ebatlı ve daha geniş alana etki edecek bir rutubet giderici cihaz kullanılmalıdır.
 • Sel baskını sonrası nem alma kurutma için gerekli tüm müdahaleleri yaparak yapının bir an önce eski işlevini görmesi adına hızlı kurutma çalışmaları yaparak kısa sürede yapınızı teslim etmekteyiz..
 • Normalde ısınmak için kullanılan elektrik ısıtıcıların bir ya da birkaç tane şap atılan alana yerleştirilmesi ve alanın kurutulmaya çalışması şeklinde oluşan bu yöntem ile şap sadece yüzeysel olarak..
 • İstanbul sıva kurutma firması olarak pazarlamasını yapmakta olduğumuz cihazımız yüksek seviyede ısı enerjisi üfleme kapasitesi ve az yakıt harcamasıyla aynı zamanda kullanıcılarının bütçelerini çok.
Sıva Kurutmanın Faydaları

Ekleyen : Nemtek Kurutma  / Ekleme Tarihi : 21-03-2022  / Hit : 3537 Defa Okunmuştur.  /  Konuya 3 Puan verildi

Sıva Kurutmanın Faydaları

Sıva Kurutmanın Faydaları içerisinde en başta saymamız gereken bir inşaatın zamanında ve sağlıklı bitirilmesinden en önemli etken olduğudur.

Sıva nem kurutma işlemi gerek iç cephe gerekse dış cephe olarak tamamlandıktan hemen sonra başlanması gerekmektedir.

Sıvanın kontrollü, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurutulması esastır. Sıva kurutma yapabilmek için özellikle inşaat sektörü genelde yaz aylarında inşaatları yapmayı tercih etmektedir.

Bu durumun sebebi hem dış cephe için yapılan sıvayı yağmurlardan korumak hem de dış cephe sıvasını güneş ısısı ile kurutmaya çalışmaktır.

Ancak bu uygulanan yöntem yağmurlardan kaçmak kısmında doğru olsa da güneş ısısı ile sıva kurutma kısmı son derece yanlıştır.

Güneş ısısı özellikle dış cephe gibi binanın tamamını kurutma için yetersiz kalacaktır.

Bunun sebebi güneş ısısının tüm dış cepheye aynı sıcaklıkta gelmemesi ve bir tarafından diğer taraftan çok daha fazla kuruyup, diğer tarafından bir o kadar yaş kalmasıdır.

Sıva nasıl kurutulur sorusuna verilecek en iyi cevap ise sıva kurutma cihazı ile kurutulur olmalıdır.

Sıva kurutma cihazları yüksek ve kontrol edilebilir üfleme gücü sayesinden istenildiğinde tüm sıva yapılan alana eşit ısı verebilmekte ve tüm sıva yapılan alan kontrollü ve aynı anda kurutulabilmektedir.

Sıva kurutma cihazı kullanılarak kurutulacak bir sıva uygulamasının ilerleyen zamanlarda dış etken olarak adlandırdığımız iklim koşullarından dolayı herhangi bir nemlenme sorunu ile karşılaşma olasılığı oldukça düşük olmaktadır.

Sıva uygulamasından sonra binanın yalıtım sisteminden tutun da görsel anlamda binanın güzel görünmesini sağlayacak boya ya da görse taşların yapılacağı düşünüldüğünde binanın sıvasının uygun bir şekilde kurutulmaması sonrasında uygulanacak olan bu malzemelerinde hasar görmesine ve deforme olup kullanılamaz duruma gelmesine sebep olacaktır.

Sıva kurutma işlemi eski yöntemler olarak adlandırdığımız güneş ısısı ile kurutma ya da kendi kendine kurumasını bekleme hem diğer yapılması gereken işlerin beklemesi hem de zaman kaybı anlamına gelecektir.

Bu yüzden hemen hemen tüm inşaat sektörü tarafından kabul gören sıva kurutma cihazı kullanımı sizlere hem vakitten hem de nakitten kazandıracaktır.

Sıva nasıl kurutulmalı sorusuna verilecek cevap ise kurutma cihazının sıva üzerinde bulunan yaşlığı almak için uyguladığı kontrollü ancak etkili ısı gücü ile kurutulmalıdır olmalıdır.

Bu sayede sıva yapılan alanın tamamı kurutulmakta ve ilerleyen zamanlarda sıva üzerine uygulanacak olan boya ya da duvar kâğıdı uygulamalarında istenmeyen kabartılar, dökülmeler olması engellenmektedir.

Sıva kurutmanın faydaları arasında sayabileceğimiz bir başka önemli konu ise ısı maliyetidir.

Bilindiği gibi sıva uygulaması yapıldıktan sonra binanın soğuk ya da sıcağa karşı alınan önlemi olan yalıtım malzemesi kullanılmaktadır.

Eğer sıva düzgün ve olması gerektiği şekilde bir kurutma cihazı yardımı almadan kurutulup yaş sıva üzerine yalıtım malzemesi uygulanırsa uygulanan yalıtım malzemesi kısa sürede deforme olacak ve hiçbir şekilde işlevini yerine getiremeyecektir.

Bu durum kendini uygulamanın yapıldığı anlarda hemen değil, ilerleyen zamanlarda kendisini gösterecek ve bu ilerleyen zamanlarda kendisini göstermesi binayı kullananlar tarafından ancak ekstra masraflar yapılarak çözülebilecektir.

Bu tarz bir ısı sorunu ile karşılaşılmak istenmiyorsa sıva muhakkak bir sıva kurutma makinesi ile kurutulmalı ve kuruduğundan emin olunduktan sonra yalıtım malzemeleri eklenmelidir.

Sıva nem kurutmanın faydası konusuna ekleme yapacağımız bir başka fayda ise binanın özellikle dış etken olarak adlandırdığımız yağmur, kar, fırtına, tipi vb. zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılığıdır.

Eğer sıva yapım aşamasında iken iyi kurutulmadı ise bu tarz zorlu hava koşulları özellikle binanın dış cephesini oldukça zorlayacak ve hatta bina dış cephesinde şekil bozukluklarından tutunda farklı kötü görüntülere sebep olacaktır.

Ayrıca sıva üzerine uygulanan boya ve yalıtım malzemeleri de zarar görecektir.

Sıva kurutmanın faydaları arasında daha pek çok şey sayılabilmektedir.

Ancak bir bina için sıvanın sağlıklı, kontrollü ve hızlı bir şekilde kurutulması ayakta kalmasını sağlamakta ve uzun yıllar boyunca herhangi bir tadilat gerektirmeden kullanılabilirliğini devam ettirmesini sağlamaktadır.

#sıvakurutmanınfaydaları #sıvakurutma #sıvanemkurutma #sıvakurutmacihazı #sıvanemkurutmacihazı

( Toplam Oy : 48 ) ( Oyveren : 16 ) ( ortalama : 75 )
 • Bizimle Bağlantıda Kalın :
 • Sıva Kurutmanın Faydaları içerisinde en başta saymamız gereken bir inşaatın zamanında ve sağlıklı bitirilmesinden en önemli etken olduğudur.
 • Sıva Kurutmanın Faydaları